22. dubna 2023 jsme uspořádali opět po roce Závod požárnické všestrannosti. Soutěž byla pouze pro naše MH a zúčastnilo se jí celkem 49 dětí. Novinkou bylo rozdělení hlídek na maximálně tříčlenná družstva, vyjma přípravky. U kategorie starších a mladších bylo navíc složení družstva rozlosováno dětmi až na místě. Pro dorost byla trať prodloužena a podařilo se nám zařadit šplh na laně, který proběhl v tělocvičně ZŠ. Rodičům a příznivcům byla také poprvé zpřístupněna soutěžní trať, a tak mohli rodiče vidět děti při plnění úkolů na stanovištích.

Soutěž byla zahájena ve 13:00 hod. kategorií dorostenců. O prvním místě rozhodly trestné minuty a vítězství patřilo Natálii Kosíkové, Lence Dvořákové a Daniele Maršálové. V kategorii starších dokázali zvítězit Barbora Žlebková a Filip Drmola, kteří předvedli výborný běžecký výkon a bezchybnou střelbu. V nejpočetnější kategorii mladších žáků patřilo první místo Josefu Umshausovi, Danielu Sedláčkovi a Štěpánu Rejzkovi. V kategorii přípravky patřila první příčka Lucii Vymazalové, Natálii Střelecké, Adéle Rogožanové, Lukáši Kropáčovi a Tomáši Zelinkovi.

Pro všechny děti byla v cíli hned po doběhnutí připravena malá sladká odměna a nápoj. Okamžitě po doběhnutí poslední hlídky proběhlo vyhlášení. Pro děti byly připraveny originální medaile s logem našeho SDH, krásné polštářky a další věcné ceny.

V 15:30 hod. byla soutěž oficiálně ukončena a všichni, kteří měli zájem, si společně opekli špekáčky nad ohněm. Počasí bylo nádherné a celá atmosféra sobotního odpoledne se nesla v dobré náladě a pohodě.

ZPV Drnovice 2023 35