V sobotu 29. dubna jsme se zúčastnili s našimi MH soutěže v 60m v Senetářově. Na soutěži od rána soutěžil dorost ve 100m s překážkami, odpoledne pak patřilo MH. Zahájení nám komplikoval vydatný déšť a tak se soutěž o něco protáhla. Nakonec se však i počasí uklidnilo a soutěž proběhla.

Začínala kategorie starších chlapců, kde jsme mezi 24 závodníky neměli zastoupení. Následovali mladší chlapci, zde soutěžilo 24 závodníků a mezi nimi naši 4 borci. Jako první se na start postavil David Vybíral, který vybojoval 13. příčku svým druhým pokusem v čase 21,19 s. Další se postavil na start Matěj Vymazal, svého lepšího času také dosáhl ve druhém pokusu a obsadil za dosažený čas 16,51 s na 6. příčku. Další startoval Josef Umshaus, který hned v prvním pokusu zaběhl čas 15,85 s, se kterým se umístil na 2. místě. Marek Kavečka si vylepšil svůj osobní čas na 18,52 s a dokončil na 9. místě.

Dále následovala kategorie mladších a starších dívek. Všechny naše 4 holky si dokázaly vylepšit svoje osobní maximum. Mezi 12 mladšími dívkami nejlépe skončila na 6. příčce Lucie Jandlová v čase 18,52 s, následovala ji Simona Ulrichová na 8. příčce s časem 19,96 s. Mariánka Umshausová si vybojovala 10. příčku v čase 21,56 s. Mezi 23 staršími dívkami obsadila Lenka Kavečková 18. příčku s časem 19,18 s.

Soutěž byla moc pěkně připravená. Sportovní areál hasičů v Senetářově se nám velice líbil. Děti zde předvedly dobrého sportovního a týmového ducha vzájemným povzbuzováním a vylepšením svých osobních rekordů.