Co se stalo: Požár místnosti  Místo události: Vyškov Datum: 27.3. 2024, 15:26 - 16:04
Počet členů: 14  Jednotek: 3 Technika: CAS20, CAS32

K nahlášenému požáru serverovny ve Vyškově jsme vyjížděli spolu s kolegy z CHS Vyškov a JSDH Vyškov. Z Drnovic vyjela CAS20 Tatra (1+4), CAS32 Tatra (1+3) a v pohotovosti zůstal dopravní automobil s dalšími 5 hasiči.

Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahovali profesionální hasiči z Vyškova, jsme na pokyn velitele zásahu připravili přenosné hasící přístroje a dále zůstali v záloze na místě. Po likvidaci požáru jsme se vrátili zpět na základnu.

Co se stalo: Odstranění spadlých stromů  Místo události: Drnovice Datum: 24.3. 2024, 10:32 - 12:24
Počet členů: 12  Jednotek: 1 Technika: CAS20, DA

K odstranění dvou stromů, které vyvrátil silný vítr do koryta potoka Drnůvka a na místní stezku jsme vyjeli s technikou CAS20 a DA. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum a následné odstranění stromů. Po ukončení zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.

IMG 8013

Co se stalo: Požár střechy  Místo události: Lysovice Datum: 6.3. 2024, 14:04 - 15:29
Počet členů: 16  Jednotek: 24 Technika: CAS20, CAS32

Prvním letošním zásahem byl pro naši jednotku nahlášený požár stodoly v Lysovicích. K události vyjely obě naše cisterny s osmi hasiči a dalších 8 zůstalo v pohotovosti na zbrojnici. Po příjezdu na místo zásahu zde již zasahovala jednotka z CHS Vyškov. My jsme na pokyn velitele zásahu prováděli rozebírání a dohašování konstrukce střechy z koše AZ30 a dopravu vody do AZ30. Po likvidaci požáru jsme se vrátili zpět na základnu. K zásahu byly povolány jednotky HZS JHM CHS Vyškov, HS Bučovice, JSDHo Drnovice a Luleč.

IMG 6635

Co se stalo: Požár komína  Místo události: Drnovice, Dombas Datum: 25. 12. 2023, 18:53 - 19:43
Počet členů: 23  Jednotek: 2 Technika: CAS20

I Boží hod vánoční byl poznamenán zásahem. Tentokrát jsme vyjížděli na Dombas k požáru komína. K události vyjela, již ve 3. minutě, CAS20 Tatra se 6 hasiči a zbývajících 17 členů zůstalo v pohotovosti na zbrojnici pro případ, že by se jednalo o složitější zásah. Po našem příjezdu byl proveden průzkum, kdy byl zjištěn požár sazí v komínovém tělese. Krátce po nás dorazila i jednotka CHS Vyškov. Bylo provedeno vybrání žhavého materiálu z topeniště a následně vyčištění komína s využitím kominického strojku z automobilového žebříku. Po ukončení zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.

IMG 8084

Co se stalo: Odstranění stromu  Místo události: Drnovice, směr Pístovice Datum: 24. 12. 2023, 02:05 - 02:28
Počet členů: 15  Jednotek: 1 Technika: CAS20, DA

Na Štědrý den, krátce po druhé hodině ranní, jme byli povoláni k odstranění stromu, který spadl přes cestu za obcí Drnovice, ve směru na Pístovice. K zásahu vyjelo 15 hasičů s prvovýjezdovou CAS20 Tatra a dopravním automobilem Iveco. Po příjezdu na místo byl strom v mžiku odstraněn pomocí motorové pily a my se vrátili zpět na základnu.