Současná hasičská zbrojnice sboru dobrovolných hasičů Drnovice se nachází naproti zbrojnici bývalé, vystavěné roku 1907. Po téměř 100 letech užívání začala být pro náš sbor nevyhovující a roku 2004 bylo započato s plány na výstavbu zbrojnice nové. Místem výstavby byl zvolen dům bývalého kamenosochařství u Haugwitzů a koncem roku 2006 se již začalo se samotnou výstavbou. Některé části bývalé budovy byly určeny ke zbourání, jiné k rekonstrukci a byly také postaveny nové garáže s věží na sušení hadic. Přestavbu provedla podle navrženého plánu stavební firma Wagner. Členové sboru se na realizaci podíleli brigádnickou činností v rozsahu téměř 2000 odpracovaných hodin. Celkové náklady činily 7 660 000 Kč, přičemž obec Drnovice získala dotaci 3 miliony Kč z dotace Ministerstva financí a zbývající finanční prostředky poskytla z vlastních zdrojů. V září 2007 byla celá zbrojnice zkolaudována a slavnostní předání proběhlo při příležitosti Svatovavřinecké pouti 9. srpna 2008.

Naše zbrojnice patří k největším a nejvybavenějším na okrese. Zbrojnici lze rozdělit na několik částí, a to na hlavní budovu, garáže pro požární techniku s věží na sušení hadic, dílny s garážemi pro požární sport a další techniku a v neposlední řadě zahradu pro trénink mladých hasičů s venkovní pergolou. V útrobách zbrojnice se dále nachází šatna zásahové jednotky, klubovna mladých hasičů, zasedací místnost, síť tradic SDH, kancelář velitele, kuchyně, 2 sklady, koupelna a několik WC.

V průběhu let proběhly na zbrojnici četné úpravy a opravy, a to vždy za obětavé práce našich členů a také mladých hasičů, kteří se společně se svými vedoucími podílí na pravidelném úklidu zbrojnice a její výzdobě.

Doufejme, že nám tato zbrojnice bude ještě dlouhou řadu let dobře sloužit a že se na ni od zásahů vrátíme vždy v plném počtu a bez zranění.

Odkaz na kompletní foto hasičské zbrojnice: https://jednotkasdhdrnovice.rajce.idnes.cz/Hasicska_zbrojnice_Drnovice/

stará zbrojnice 2008 původní IMG 0062 předání zbrojnice nová zbrojnice