II. kolo Českého halového poháru v běhu na 60 m proběhlo o víkendu 25. a 26.3.2023 v Jablonci nad Nisou. V sobotu soutěžila kategorie starších a v neděli pak kategorie mladších, do které jsme se zapojili se 3 chlapci i my. Na soutěž bylo registrováno celkem téměř 1 000 závodníků a pořádná konkurence byla jistá.

Vyrazili jsme již v sobotu po obědě a náš první cíl byla stanice HZS Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou, kde jsme měli domluvený nocleh. Pro kluky to bylo velice příjemné zpestření, když si mohli u hasičů vše nejen prohlédnout, ale i některé věci vyzkoušet a dokonce absolvovat záchranu osoby ve výcvikovém polygonu. Velice si vážíme a děkujeme místním hasičům za jejich pohostinnost.

V neděli ráno jsme již netrpělivě očekávali začátek soutěže v atletické hale Střelnice. Na start se nakonec postavilo 160 závodníků. Se startovním číslem 56 se jako první z Drnovic postavil na start Pepík Umshaus. V prvním pokusu zaváhal na rozdělovači a dokončil v čase 17,95 s. Ve druhém pokusu se však dokázal zlepšit a obsadil celkové 21. místo s časem 15,44 s. Startovní číslo 98 patřilo Matymu Vymazalovi. I tomu se první pokus nevydařil, ale ve druhém dokončil v pěkném čase 16,36 s a vybojoval 35. příčku. Martin Křetinský startoval s číslem 153 a předvedl 2 vyrovnané pokusy, kdy s lepším časem 17,7 s obsadil 49. místo.

Úspěšný den jsme zakončili na zpáteční cestě návštěvou v McDonald´s v Mladé Boleslavi a v 18 hod. se všichni spokojeně vrátili domů.

IMG 20230326 105338