V odpoledních hodinách neděle 19. listopadu proběhlo poprvé halové MČR v běhu na 60 m s překážkami pro kategorii mladší. Soutěž probíhala v atletické hale v Ostravě. Pro kvalifikaci na tuto soutěž bylo nutné splnit časový limit na kterékoliv ze 4 halových soutěží, které probíhaly v Praze, Jablonci nad Nisou a 2x v Ostravě. My se aktivně zúčastnili všech 4 soutěží a dostat se na republikové finále bylo naším cílem. Limit pro dívky byl 15,90 s a pro chlapce 15,50 s, což jsou již časy řadící se k aktuální špičce.

Mezi mladšími dívkami se nejblíže přiblížila Lucie Jandlová s časem 16,46 s. Děvčata se tedy nedokázala kvalifikovat.

U chlapců byly ambice vyšší. Již na jaře, po prvním kole, jsme měli garantovaný postup pro Josefa Umshause, který během roku dokázal na všech 4 soutěžích svůj čas pod tento limit stlačit a předvedl výbornou formu. Nejlepšího času a svého osobního rekordu dosáhl výsledkem 14,31 s na podzim v Ostravě a překonal svůj prozatímní nejlepší čas z MČR z Brna. Ostatním klukům jako by však limit doslova svázal ruce. Stálé chybování při úchopu hadic nebo spojování na rozdělovač či proudnice jim neumožnilo tuto hranici překonat. Po čtvrtém kole tedy pro nás bylo trochu zklamáním, že nás bude reprezentovat pouze Pepa.

Startovní pole pro MČR však byla symbolicky stanovena na 60 závodníků, a protože pouze 55 chlapců dokázalo stlačit svůj čas pod kvalifikační hranici, byla startovní listina doplněna 5 chlapci dle celkového pořadí ČHP. A právě zde přišla velká chvíle pro Matěje Vymazala, který se nominoval ze 46. místa. Obrovská radost pro celý tým!

Mezi 60 nejrychlejšími borci z celé ČR se jako první postavil na start Pepa. V prvním pokuse lehce zaváhal na rozdělovači a časomíru zastavil v čase 15,23 s. Již tento čas jsme považovali za úspěch. Ve druhém pokusu však dokázal zrychlit a vylepšil si dosažený výsledek na 14,54 s a celkově získal úžasné 29. místo! Náš druhý závodník Matěj zahájil první pokus takzvaně na jistotu, čistý průběh v „pomalejším tempu“ mu přinesl uklidňující čas 16,09 s. Ve druhém pokusu již však běžel naplno a všechny nás velice mile překvapil fantastickým časem a svým novým osobním rekordem 14,28 s, za který obsadil fantastickou 21. příčku! Celkové vítězství patřilo favoritovi celé sezony Ondřeji Slavickému z Ostravy Heřmanic, který dokončil v čase 13,11 s.

Tento nádherně ukončený závod byl i posledním v roce 2023 a my se již teď těšíme na sezonu roku 2024.