V neděli 5. listopadu jsme vyrazili se 7 mladšími žáky na III. kolo Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami. Soutěž probíhala v Praze v atletické sportovní hale Otakara Jandery. V sobotu již proběhla soutěž starších žáků a celkem se během víkendu soutěže zúčastnilo 1 045 dětí z celé ČR.

V neděli zahajovaly soutěž mladší dívky. Za Drnovice nastoupila na start jako první Lucie Jandlová. V prvním pokusu dokončila ve slibném čase 18,53 s, který ve druhém pokusu ještě vylepšila na svůj prozatím nejlepší čas 17,55 s, se kterým se umístila na celkovém 88. místě z 216 dívek. Další naše závodnice Mariánka Umshausová se také ukázala ve skvělé formě, když po vydařeném prvním pokusu s časem 19,80 s dokázala druhý pokus zaběhnout v osobním rekordu 18,43 s, za což jí patřila 108. příčka. Třetí z našich závodnic Simona Ulrichová předvedla 2 pěkné vyrovnané pokusy. V prvním pokusu zvládla trať za 18,73 s, v druhém pokusu se i jí podařilo svůj čas vylepšit a s výsledným časem 18,68 s se umístila na 115. příčce.

Kluci začínali startovat chvíli po poledni a po vydařených pokusech dívek jsme měli veliké ambice na pěkné umístění. Nejprve se postavil na start Martin Křetinský. Svůj první pokus rozběhl velice slibně a dokončil v čase 16,53 s, ve druhém pokusu chyboval na úchopu hadic a cílem proběhl v čase 23,13s. S časem z prvního pokusu obsadil pěkné 72. místo z 221 závodníků. Jako další z našich závodníků se na startu představil Josef Umshaus, který se ve velmi vydařeném prvním pokusu bohužel před cílem zdržel při napojování proudnice, přesto protnul časomíru v čase 15,42 s. Ve druhém pokusu opět předvedl skvělý výkon a dokázal svůj čas stlačit pod 15 vteřin na 14,86 s, čímž si zajistil krásné 32. místo. Ještě před svým startem využil Pepa příležitosti udělat rozhovor pro Českou televizi, která zde natáčela pořad Lvíčata, a tak byla nejen pro něj dnešní soutěž opravdu zážitková. Třetím naším závodníkem na startu byl Matěj Vymazal, který zde velmi chtěl atakovat časový limit 15,50 s pro postup na halové MČR, ale jeho ambice se bohužel v obou pokusech rozplynuly mezi první a druhou překážkou, kdy chyboval na úchopu hadic a musel se pro ně vracet. Dokončil tedy v časech 19,41 s a 26,17 s a v celkovém pořadí mu patřila 132. příčka. Posledním naším závodníkem byl Marek Kavečka. Ten výborně rozběhl svůj první pokus, ale nepodařilo se mu napojit proudnici, proto byl pokus neplatný. Ve druhém pokusu běžel fantasticky, ale opětovné zaváhání na spoji proudnice jej zastavilo před cílovou čárou, a tak časomíru zastavil v čase 16,36 s a umístil se na 69. místě.

Soutěž byla organizačně velmi dobře připravená, občerstvení bylo velmi bohaté a soutěž se nám celkově líbila. I přes dlouhou cestu jsme si soutěžní den velice užili a těšíme se na závěrečnou soutěž tohoto roku, která proběhne v neděli 19. listopadu v Ostravě.