V sobotu 24.9.2022, za krásného podzimního počasí jsme vyrazili VW transportérem na soutěž v Závodu požárnické všestrannosti do Morkovic. Pro děti to byla první zkušenost v této soutěži mimo náš okres. Družstva zde byla pouze tříčlenná a soutěžilo se dle směrnic 2016. Prostředí konání soutěže se nám velice líbilo. Trať byla dobře značená a připravená.

Z našich 7 přítomných dětí jsme měli v plánu postavit 2 hlídky v kategorii mladších, ale protože sbor Stará Ves měl jedno družstvo nekompletní, mohl si zasoutěžit i náš Jirka Holzer. Vyrazil tedy na start z našich dětí první se startovním číslem 7 v družstvu Stará Ves D, doprovázen 2 děvčaty. Soutěž úspěšně zvládl a celkově děti obsadily 12. místo z 19 družstev. Družstvo Drnovice A ve složení Michal Holzer, Oliver Jílek a Josef Umshaus vyrazilo jako 16. Kluci předvedli výbornou fyzickou kondici - do cíle doběhli dokonce před hlídkou, která vyrazila na trať před nimi a měli nejrychlejší běžecký čas. Záleželo tedy na počtu nasbíraných trestných bodů, těch bylo nakonec 8 a v celkovém součtu to znamenalo prvenství! Následoval start družstva Drnovice B složený z Lucie Jandlové, Simony Ulrichové a Martina Křetínského. I toto družstvo předvedlo solidní běžecký čas a stejně jako naše první družstvo získalo 8 trestných bodů. K naší velké radosti dokončily děti na 2. místě!

I když jsme již vedoucí věděli, jakého úspěchu děti dosáhly, podařilo se nám jim tuto skutečnost utajit až do samotného vyhlášení. Čekací čas na vyhlášení využily děti k zábavě na místním hřišti a hrou s míčem. Vyhlášení proběhlo až po ukončení i kategorie starších. Ceny byly velice pěkné a byly připraveny pro úplně všechny zúčastněné děti. K medailovým pozicím patřil samozřejmě i pohár, diplom a medaile.