V sobotu 17. září 2022 jsme vyrazili s MH na soutěž do Vyškova. Soutěžilo se v disciplínách 60 m jednotlivci a štafeta požárních dvojic. Soutěž probíhala na sportovním hřišti ZŠ letní pole. Celkem se zúčastnilo 175 dětí nejen z okresu Vyškov. Počasí bylo chladné, ale bez deště. Délka trvání soutěže 8 hodin. Náš sbor reprezentovalo celkem 33 dětí ve všech kategoriích.

Soutěž zahájila kategorie starších. V ŠPD naše zkušenější družstvo „Drnovice 1“ získalo krásné 1. místo za čas 58,34 sec. Družstvo „Drnovice 2“ běželo v této kategorii poprvé a 10 trestných vteřin je odsunulo z 6. místa až na 13. příčku z 15 hlídek, velice pěkný pokus. V 60 m vybojovala Natálie Zbořilová v čase rovných 16 sec. 10 místo, Natálie Čtvrtníčková 14. místo za čas 16,43 sec., Barbora Žlebková 26. místo za čas 18,6 sec. a na svém prvním závodě v této kategorii Lenka Kavečková 36. místo za čas 20,99 sec. z celkem 44 dívek. Mezi chlapci vybojoval Jiří Beneš 7. místo za čas 16,13 sec., Robin Jílek 15. místo v čase 19:48 sec. a Filip Drmola obsadil v čase 28,2 sec. 23. místo z 24 závodníků.

V kategorii přípravka se děti teprve učí. Svůj pokus ve ŠPD úspěšně ukončily na 5. místě z 5. V 60 m nám naopak patřila vyšší místa. Lucie Vymazalová zvítězila v čase 22,18 sec., Adéla Rogožanová vybojovala 5. místo v čase 27,82 sec., Natálie Střelecká obsadila 6. místo v čase 28,54 sec. a na 8. místě se umístila Gabriela Umshausová s časem 30,47 sec. z celkem 23 dívek. Mezi chlapci se nejlépe umístil Tomáš Zelinka, který obsadil 7. místo v čase 29,93 sec., Lukáš Kropáč dokončil v čase 35,83 sec. a získal 12. místo z 16 závodníků.

V mladší kategorii jsme měli v ŠPD zastoupení se 2 družstvy. Rychlejší družstvo „Drnovice 3“ získalo 3. místo, „Drnovice 11“ pak obsadilo 9. místo ze 12. V 60 m jsme měli v kategorii mladší největší zastoupení, 5 dívek a 15 chlapců. U dívek obsadila 14. místo Lucie Jandlová za čas 23,74 sec., Simona Ulrichová obsadila 17. místo za čas 25,27 sec., Marie Anna Umshausová doběhla 19. v čase 25,61 sec., Martina Dvořáková dokončila 23. a Anna Křetínská 26. z 29 dívek. Mezi našimi chlapci byl nejrychlejší Matěj Vymazal s časem 17,11 sec., který obsadil 4. místo, Michal Holzer v čase 17,16 sec. obsadil 5. místo, Oliver Jílek s časem 17,44 sec. vybojoval 7. místo, Martin Křetínský za 17,57 sec. skončil 8., Štěpán Rejzek zaběhl za 17,59 sec. a skončil 10. Josef Umshaus za 17,67 sec. dosáhl na 11. místo, Marek Kavečka v čase 19,75 sec. 12. místo, Dan Sedláček za čas 21,65 sec. 14. místo. David Vybíral doběhl 16., Antonín Bastl 18., Jiří Holzer 19., Marek Dvořák 27., Mikuláš Rogožan 29., Kryšpín Ondroušek 32. a závěrečná 40. příčka patřila Kubovi Sadílkovi.