Týden náročný na požáry pro jednotky na vyškovsku poračuje. Přibližně 30 hodin poté, co jsme se vrátili z rozsáhlého požáru ve Vyškově se obcí opět rozeznívají sirény. Tentokráte vyjíždíme do Zvonovic, kde je hlášený požár dřevozpracující dílny. K zásahu vyjíždí CAS K25 (1+6), která je následována CAS 32 (1+3) a DA 10 (1+8). K požáru přijíždí naše Karosa jako druhá v pořádí, po jednotce profesionálních hasičů z Vyškova. Osádka tvoří 1 "C" proud od rozdělovače PS Vyškov a tento je směřován z vnějšku budovy na zamezení šíření požáru. Druhá část osádky se na pokyn velitele zásahu vybavuje rozbrušovací pilou a společně s příslušníky PS Vyškov provádí rozebírání plechové střešní konstrukce. CAS 32 po svém příjezdu natahuje dopravní vedení s rozdělovačem a 1 "C" proud, rovněž z vnějšku objektu. Dále provádí doplňování CAS K25 JSDHo Luleč. Dopravní automobil byl po svém příjezdu odeslán na nedaleký rybník, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště pro plnění cisteren. Po lokalizaci požáru provádí členové všech jednotek vyskladňování zasaženého materiálu a tento je venku dohašován 1 C a 1 D proudem od CAS 32. Po vynesení zasaženého materiálu provádí jednotky, na pokyn statika, který byl na místo povolán, rozebírání střešní konstukce a její stržení. Následně je požár likvidován a my se vracíme zpět na základnu. Zásahu se účastnily jednotky HZS JmK PS Vyškov, Bučovice, Pozořice, Brno - Líšeň (s protiplynovým automobilem) a JSDHo Drnovice, Luleč, Vyškov a Rousínov.

Článek a fotografie na webu HZS Jihomoravského kraje.

Článek a fotografie na Vyškovském deníku.

P3194337