V noci na pátek 18. března 2016 jsme byli povoláni, společně s jednotkami HZS JmK PS Vyškov a JSDHo Vyškov, k požáru haly v průmyslové zóně ve Vyškově. K události postupně vyjíždí 3 naše vozidla se 16 hasiči. Při příjezdu do průmyslové zóny je již patrně pozorovatelné intenzivní plamenné hoření nad střechou jedné z hal. Po příjezdu na místo události na pokyn velitele zásahu provádíme postupně následující činnosti: vytvoření 2 dopravních vedení s rozdělovačem od CAS K25 a hašení pomocí 4 proudů "C" se smáčedlem. Jeden z proudů je natažený na střechu haly a ostatní do vnitřního prostoru a společně s proudy dalších jednotek PO se všichni snaží zastavit šíření požáru. CAS 32 prováděla doplňování vody do cisteren zasahujících jednotek PO a kyvadlovou dopravu vody. Místo zásahu bylo osvětleno pomocí osvětlovacícho stožáru a stativů od elektrocentrál. Postupně je vyhlášen 3. stupěň požárního poplachu a na místo se tak sjíždí 16 jednotek požární ochrany. Naši členové se postupně střídají na útočných proudech. Další odjíždí s dopravním automobilem vypomoci na čerpací stanoviště k JSDHo Krásensko. Zde nasazujeme, poprvé u zásahu, přenosnou stříkačku Rosenbauer. Díky velkému nasazení všech zasahujících se podařilo docílit toho, že se požár dále nerozšířil. Následně je prováděno dohašování a přetlaková ventilace v hale. Naše jednotka byla krátce po 8. hodině ranní odeslána zpět na základnu. Cestou jsme doplnili vozidla naftou, na požární stanici ve Vyškově odevzdali dýchací přístroje k očištění a naplnění a následně se přesunuli do naší zbrojnice, kde nás čekal úklid všech použitých prostředků a doplnění vozidel novými. Kolem 11. hodiny bylo vše hotovo a my někteří z nás si šli odpočinout a jiní se přesunuli rovnou do zaměstnání.

Článek na webu HZS Jihomoravského kraje.