V průběhu jarních měsíců letošního roku byli všichni členové jednotky dovybaveni jednovrstvými zásahovými oděvy. Tento typ oděvů je podstatně vzdušnější, lehčí a nemalou měrou tak snižuje riziko přehřátí organismu zasahujících u mimořádné události, zejména v letním měsících, kdy panují vysoké teploty. Jednovrstvé zásahové oděvy je možno použít u všech typů mimořádných událostí, vyjma požárů v uzavřených prostorech, kde jsou jeho ochranné vlastnosti nedostatečné.  Na jejich pořízení se značnou měrou podílela obec Drnovice (234 440,- Kč) a nemalá spoluúčast, ve výši 100 000,- Kč, byla získána z dotace Jihomoravského kraje, konkrétně z programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2023“. Tímto chceme poděkovat zastupitelům naší obce a také Jihomoravskému kraji za dlouhodobou podporu a péči o naši jednotku SDH a členy, kteří v ní působí.

Odev propagace