V neděli, 5. února 2023, jsme vyrazili na žádost ZS Drnovice, a.s. k požární asistenci při pálení větví v areálu zemědělského družstva. S ohledem na probíhající opravy CAS32 Tatra jsme na místo vyjeli s CAS20 a DA Iveco v počtu 13 hasičů. Na místě jsme prováděli asistenci při řízeném spalování a po ukončení jsme místo předali zástupcům ZS. Na závěr jsme si do zbrojnice odvezli přívěsný vozík se stříkačkou PS 8, za který děkujeme. Tento by měl být k vidění v září tohoto roku v opraveném stavu v rámci 130. výročí od založení našeho SDH.

IMG 4842

V sobotu 8. října 2022 jsme se s družstvem ve složení  Matyáš Rejzek, Martin Grossman, Petr Švec a Jiří Zborovský zúčastnili VII. ročníku soutěže dobrovolných hasičů "Babický záchranář" v Babicích nad Svitavou. Účast na soutěži nejdříve nebyla vůbec jasná, protože o soutěž byl velký zájem a startovní listina omezená. Po příjezdu a prezenci proběhla porada velitelů s losováním startovního pořadí. Na řadu jsme šli až jako předposlední a čekaly na nás tak jako na ostatní týmy 3 modelové situace se kterými jsme si museli poradit. Po obdržení prvního příkazu k výjezdu jsme se přesunuli na určené místo, kde se měl nacházet muž poraněný lisem na ovoce. Jako první jsme vypnuli el. proud a odstranili spotřebič, následovalo ošetření tržné rány na ruce a zásah byl ukončen předáním pacienta záchranné službě. Na dalším stanovišti nás čekal úkol o mnoho těžší, a to záchrana osoby po pádu do vodovodní šachty. Museli jsme si poradit jak se zafixováním otevřené zlomeniny na noze, tak se šetrným transportem ze šachty. Třetí snanoviště mohlo být pro mnohé psychicky náročné, neboť se jednalo o pokus o sebevraždu oběšením. Provedli jsme odřezání osoby z provazu a na řadu přišla resuscitace s použitím AED. I s tímto úkolem jsme si poradili a drobné nedostatky byly poté vždy konzultovány s rozhodčím na stanovišti. V průběhu soutěže byla Babická jednotka poslána k opravdovému srdečnímu kolapsu a dopadla úspěšným předáním pacienta ZZS, což celé akci dodalo pomyslnou třešničku na dortu. Domů si odvážíme celkové 4. místo a spoustu nových zkušeností a už teď se těšíme na další ročník.

Foto: Jaroslav Šanda

DSC 5525

V neděli 28. srpna jsme se zúčastnili krajských dožínek ve Vyškově na kterých jsme vystavovali naši CAS32 a společně s příslušníky HS Vyškov jsme pro děti i jejich rodiče nachystali TFA překážkovou dráhu, kde si mohli vyzkoušet některé činnosti hasičů u zásahu. I když část dne překazil déšť, přišla velká spousta návštěvníků a i my si akci náramně užili.
DSC07019

První akcí jednotky v novém roce 2022 byla dne 15. ledna asistence při pálení v areálu zemědelské společnosti v Drnovicích. Na místo jsme vyrazili s technikou CAS20, CAS32 a DA10 s celkem 13 členy.

Foto: https://jednotkasdhdrnovice.rajce.idnes.cz/Asistence_pri_paleni_v_ZD_Drnovice_-_15._1._2022/

DSC06263

V sobotu 7. a neděli 8. března 2020 jsme vypomáhali v rámci činností na několika „frontách“ současně.

Vše jsme započali v sobotu v 8:00 hod. ráno ve zbrojnici, kde jsme prováděli pravidelnou údržbu techniky a vybavení. Odtud jsme se plynule přemístili do mateřské školy, kde jsme na žádost paní ředitelky pomáhali s likvidací prolézaček na zahradě. S využitím motorové pily, rozbrušovačky a dalšího nářadí jsme se připojili k několika rodičům a postupně celou zahradu připravili dle představ vedení mateřské školy. Ikdyž počasí nebylo ideální, tak práce šla skvěle od ruky. Na závěr jsme se pak občerstvili a přesunuli do zbrojnice, kde se veškerý materiál umyl a připravil na další akce. V totožnou dobu ještě probíhaly i kondiční jízdy strojníků se zásahovou technikou. Celkově se nás sešlo 24.

V neděli jsme pokračovali v pracovním duchu. Od 8. hodiny ranní jsme v naší obci káceli několik stromů, které si žádali buďto majitelé, anebo vedení obce, odstranit. Bylo to často z důvodů stáří a špatného stavu stromu nebo kvůli riziku obavy pádu stromu na obydlí při silnějším poryvu větru. Patnáct našich členů se rozdělilo na dvě skupiny, kdy jedna pracovala s využitím lezecké techniky, motorových pil a navijáku na CAS20. Druhá skupina používala motorové pily a kooperovala s automobilovým žebříkem, který nám přijel na výpomoc ze stanice Vyškov. Kolem 13. hodiny jsme byli hotovi a další téměř dvě hodiny jsme pak uklízeli, čistili a připravovali použitý materiál do akceschopného stavu.

Za tento víkend se odvedl kus dobré práce, za což děkuji všem zúčastněným a také kolegům ze hasičské stanice ve Vyškově za pomoc s automobilovým žebříkem.

Fotogalerie - sobota

Fotogalerie - neděle