V sobotu 22. října se několik našich mladých členů zúčastnilo 1. ročníku soutěže TFA v Račicích. V kategorii mužů do 35 let nás reprezentovali 4 kluci z nichž nejlepšího výsledku dosáhl Matyáš Rejzek, který obsadil 5. místo z 21 závodníků. Martin Grossmann skončil na 15. místě, Adam Hruška na 17. a Jiří Zborovský náročnou trať úspěšně dokončil na 20. místě. V kategorii žen jsme měli zastoupení také a to Danielu Danešovou, která se umístila na 5. místě z 9 závodnic. Soutěž byla velmi dobře zorganizovaná a každý si z ní odvezl nejen hezké ceny ale také dobrý pocit z pokoření svých vlastních hranic. Do dalšího roku se budeme snažit připravovat a zúčastnit se v průběhu roku i dalších jiných soutěží.

V sobotu jsme vyrazili na naší první oficiální TFA soutěž v Doubravici nad Svitavou.

Začátek soutěže byl dán na 10:30, avšak naše pětice ve složení: Verča Kosíková, Michal Olejníček, Jarda Pospíšil, Peťa Vojtek a Matěj Hruška, přijela o něco dříve, tak jsme si mohli alespoň projít překážky, které nás čekali. Tento závod jsme brali jako svůj první, jelikož zde, oproti TFA Studnice, jsme byli vybaveni plnou výstrojí hasiče.

Po nástupu jsme si prošli celou trať s hlavním rozhodčím a následně začal boj o nejlepší čas zdolání této náročné dráhy. Jako první od nás šel Maty Hruška s pořadovým číslem 14. Maty, jako z nás nejmladší, začal trať z lehka, věděl, že je potřeba rozměřit síly na všechny překážky. Avšak po zdolaní roztažení 4 hadic "B", přenesení kanystrů a převrácení 8x pneumatiky přišlo lešení, kde bylo za úkol vytáhnout 20kg kanystr. Bohužel nám trochu sprchlo a lano bylo natolik mokré, že Matymu prokluzovalo. Po několika pokusech Maty zklamaně odstoupil, ale i tak je to pro něj velká zkušenost a věříme, že příště to bude lepší. Další na řadu, se startovním číslem 33 a 36 přišli hned po sobě Jarda s Peťou, kdy oba podali dobré výsledky a hlavně trať zvládli proběhnout bez újmy, což je pro každého soutěžícího největší úspěch. Dělili se od sebe jen 6 sekundami, kdy Peťa byl trochu rychlejší a doběhl s časem 6:02, zatímco Jarda doběhl s časem 6:08. Pak nasledovala velká odmlka a až skoro na konci, se startovním číslem 48, šel na trať Michal, který trať zdolal s časem 4:48.

Bylo hotovo. Po celodenním závodu si odvážíme 23., 36. a 37. místo. Pro kluky to byla obrovská zkušenost a už teď vědí, že chtějí v závodění pokračovat.

Tímto článkem bychom chtěli poděkovat Verče Kosíkové za odvoz a roli fotografa. A samozřejmě organizátorům za dobře zorganizované závody.

pozarnisportsdhdrnovicerajče.net

Minulý týden v sobotu se čtyři členové našeho sboru zúčastnili Železného hasiče ve Studnicích.

Závodníci se sjeli kolem 14. hodiny k hasičské zbrojnici ve Studnicích, kde jsme se přemístili na místní sportovní hřiště, kde již byly nachystané překážky pro zahájení letošního závodu.

Jako první z nás, po absolvovaném losování, šel jako pátý Michal Olejníček, který po menších problémech na spoji savice s košem dosáhl času 2:15. Další šel na řadu Peťa Vojtek s výsledkem 1:52 minuty. Jen těsně za ním běžel Jarda Pospíšil s časem o kousek lepším 1:50 minuty, a nakonec Maty Hruška, kterému se nepoštěstilo a musel se vrátit opravit proudnici na čáře, ale i tak Maty zabral a doběhl s časem okolo 2:30 minuty.

Pro kluky to byla další zkušenost do budoucna. Do Studnic jeli s pocitem, že si tuto disciplínu chtějí vyzkoušet na vlastní kůži. Momentálně trénují, aby mohli se zúčastnit i dalších soutěží.

Mimo jiné děkujeme také Ivče Štéblové a Verče Kosíkové za odvoz a fotky.