Pátek 7. června 2019 byl pro mnohé z nás dnem plným hasičiny. V průběhu likvidace následků přívalového deště naši zbrojnici navštívily děti z místní mateřské školy. Část hasičů tak pokračovala v likvidačních pracech a druhá část, společně se třemi profesionálními kolegy ze stanice Vyškov, připravila pro děti několik stanovišť, kde byly děti seznámeny s hasičinou v Drnovicích. Byla tak možnost detailně si prohlédnout obě naše cisterny, rychlý zásahový automobil z hasičské stanice Vyškov, zázemí požární zbrojnice a v neposlední řadě také děti hasily pomyslný požár domu jedním proudem vody.

Na závěr byly dětem předány drobné sladkosti, jako odměna za nakreslené obrázky do soutěže Požární ochrana očima dětí a poté byla akce zdárně ukončena.