V sobotu 14. října proběhl v Kozlanech ZHVB. Jedná se o letošní premiéru přepracovaného závodu požárnické všestrannosti. Nově soutěž obsahovala stanoviště ochrany obyvatelstva a orientaci v přírodě. Transformací prošla i zdravověda a vázání uzlů. Soutěž byla letos poprvé také jako postupová.

Drnovice přijelo reprezentovat 35 dětí. Mezi 8 pětičlennými hlídkami přípravky jsme měli 1 družstvo. Děti byly velice šikovné a o prvenství je připravila pouze chyba na zdravovědě. Celkově obsadily 4. příčku.

V kategorii mladší mezi sebou soutěžilo 22 hlídek, z Drnovic hned 3. Obsadili jsme 14. a 12. místo s mladšími dětmi. Naše zkušenější družstvo předvedlo nejlepší běžecký čas a super střelbu, která jim pomohla, i přes chybování ve vázání uzlů, k celkovému 1. místu a postupují na krajské kolo.

Ve starší kategorii jsme měli zastoupení mezi 20 hlídkami s 2 hlídkami. Velmi milým překvapením bylo získání 2. místa, které děti vybojovaly především bezchybností při plnění úkolů na stanovištích a zaslouženě tak získaly postup na krajské kolo, které proběhne 4.11.2023 ve Vracově. Další hlídka dokončila na 12. místě.

Závěr patřil dorostencům. My jsme postavili hlídku dorostenek, které byly nakonec klasifikovány NP při zdolávání úkolu orientace v přírodě. Protože však soutěžila pouze 2 družstva, skončily holky na 2. místě a doufáme, že jim také bude patřit postup na krajské kolo.