4. soutěž seriálu v běhu na 60 m s překážkami proběhla v sobotu 19.8.2023 v Hlubočkách. Letos výjimečně proběhla na sportovišti FK, protože hasičské sportoviště rozryla divoká prasata. Pořadatelé připravili pěknou trať a soutěž probíhala za slunečného počasí. Náš sbor přijelo reprezentovat 8 dětí.

Soutěž zahájila kategorie mladších dívek. Mezi 20 soutěžícími nejlepšího výsledku z našich dívek dosáhla Lucie Vymazalová, která se umístila na 10. místě s časem 19,77 s. Marie Anna Umshausová obsadila 13. místo s časem 21,19 s. Na start v kategorii mladších dívek se premiérově postavila Gabriela Umshausová, která svůj pokus dokončila v čase 32,15 s a obsadila 18. místo.

Mezi 31 závodníky v kategorii mladších chlapců předvedl z našich nejrychlejší pokus Matěj Vymazal a s časem 15,28 s dosáhl na 7. místo. Hned za ním se na 8. místě umístil Josef Umshaus s časem 15,46 s. David Vybíral vylepšil svůj osobák na 17,36 s a získal 16. místo. Na 17. místě následoval Marek Kavečka s časem 17,60 s.

Nejpočetnější kategorií na soutěži byly opět starší dívky, kde mezi 41 závodnicemi soutěžila Lenka Kavečková. Ta si vylepšila osobák na 18,80 s a obsadila 39. místo.

Po soutěži jsme navštívili Ski areál Hlubočky, kde jsme se ještě před cestou zpět domů vyřádili na bobové dráze a v přilehlém areálu.