V sobotu 23. dubna 2022 se nám podařilo uspořádat pro naše mladé hasiče soutěž v požárnické všestrannosti. Start/cíl byl na hřišti „Křivda“ a trať pokračovala po vyznačené trase Zmolou k drnovickým mokřadům, dále přes rozhlednu Chocholík na Vinohrady a přes louku zpět. U dorostu byla trať prodloužena kolem Budonické studánky. Na trať a stanoviště dohlíželo 16 rozhodčích, celkem se zúčastnilo 50 dětí.

Od 14:30 hod. byla odstartována kategorie dorostu. Mezi jednotlivci zvítězil těsně Jaroslav Hrozek následován Petrem Kulíkem. Dorostenky ve složení Natálie Kosíková, Lenka Dvořáková, Kateřina Hrozková, Aneta Formánková a Adéla Prievozníková neměly konkurenci a na trati předvedly pěkný běžecký čas. Trať o délce 4,3 km, vedoucí členitým terénem, zvládl náš dorost překonat za cca 45 minut běžeckého času. K tomuto času se ještě následně přičítaly trestné body za chyby na stanovištích, kdy 1 trestný bod = 1 minuta. Na prvním stanovišti je čekala střelba, na druhém optická signalizace, třetí pak byly věcné prostředky a určování hasících přístrojů, kolem Budonické studánky museli trať projít dle 3 nahlášených azimutů. Pod rozhlednou na ně čekal přeskok přes vodní příkop, na dalším stanovišti první pomoc a na závěr šplh po laně.

Od 15:00 hod. pak byla odstartována kategorie starších žáků. Vítězství vybojovalo družstvo ve složení Adam Zelinka, Natálie Čtvrtníčková a Natálie Zbořilová s výsledným časem 45 minut. Druhé místo patřilo Matyáši Hynštovi, Ireně Kotolánové, Kristýně Hynštové a Barboře Žlebkové s výsledným časem 48 minut. Starší kategorie, stejně jako kategorie mladší, měla trať zkrácenu na 3 km. Na úsecích je čekala opět střelba ze vzduchovky, topografické stanoviště, určování věcných prostředků a vhodných hasících přístrojů, vázání uzlů, zdravověda a šplh po laně.

V kategorii mladších patřilo vítězství Antonínu Bastlovi, Martinu Křetínskému, Michalovi Holzerovi, Štěpánu Rejzkovi a Josefu Umshausovi s výsledným časem 44 minut. Na druhém místě s výsledným časem 48 minut se umístili Filip Drmola, Martina Dvořáková, Lucie Jandlová, Simona Ulrichová a Lenka Kavečková. Třetí místo za 63 minut vybojovali Jiří Sekvenc, Tobiáš Vávra, Mikuláš Rogožan, Marek Dvořák a David Vybíral. Čtvrté místo patřilo družstvu ve složení Jaroslav Bastl, Marek Kavečka, Daniel Zela, Matěj Vymazal a Marie Anna Umshausová za výsledný čas 68 minut.

Od 15:30 hod. pak byla odstartována kategorie přípravky. Trať pro tyto děti byla zkrácena na 2,5 km a na stanovištích plnily děti hod míčkem na cíl, určování topografických značek, poznávání věcných prostředků požární ochrany, vázání uzlů, zdravovědu a chůzi po hadici. Prvenství patřilo družstvu ve složení Lucie Vymazalová, Jiří Holzer, Jakub Sadílek, Tomáš Zelinka, Lukáš Kropáč a Lukáš Kollár s výsledným časem 42 minut. Druhá příčka patřila Emě Zelové, Lukáši Vlčkovi, Damiánu Kyjovskému, Lilianě Kollárové a Stelle Hermanové za čas 59 minut. Třetí příčku statečně vybojovaly holky Eliška Grecová, Gabriela Umshausová, Petra Jandlová, Diana Pečenková a Adéla Paráčková.

Pro všechny děti bylo po doběhnutí do cíle připraveno pitíčko a oplatek. Při vyhlášení výsledků obdrželi všichni věcnou cenu a medailové pozice i medaile.

Na závěr bylo připraveno pro děti a jejich rodiče, vedoucí, rozhodčí i návštěvníky ohniště s možností opékání špekáčků.