Hnedka druhý den v odpoledních hadinách vyjíždí naše jednotka znovu. Tentokráte do Hodějic. Z místa zásahu byl vznesen požadavek na střídání zasahujících při úklidů nánosů bláta a proto na požadavek územního řídícího důstojníka vyjíždí z Drnovic 9 hasičů s dopravním automobilem a patřičným vybavením. Chvíli poté byla vyžádána i naše CAS 32 na zajištění zprůchodňování ucpané kanalizace a oplach vozovky. Na místě se v průběhu víkendu vystřídalo celkově 19 jednotek požární ochrany. Po příjezdu dopravního automobilu se jeho osádka rozděluje. Část členů se vybavila lopatami a provádí vynášení bahna z vjezdů a trávníku před rodinnými domy na silnici, kde tohle bahno shrnují kolové nakladače a nakládají na kontejnerové automobily. Druhá část osádky provádí průzkum a čištění koryta místního potoka od naplavenin. Odstraňují tak trámy, kusy latí, pneumatiky a další nepořádek, který voda naplavila. Po příjezdu CAS 32 provádí osádka čištění kanalizace pomocí 1 "C" proudu a kanálového krtka. Následně pak oplach vozovky pomocí sanační lišty. Tuto činnost na místě provádí i další jednotky a vozidlo SÚS. Krátce před setměním se práce ukončují. Dostáváme teplou stravu na místní požární zbrojnici a také informaci, že CAS 32 na místo pojede ještě následující den. Kolem 22. hodiny jsme na základně, vozidla mají dotankované PHM a jsou připravena k dalšímu zásahu. Hnedka ráno, v 8:45 hod. vyjíždí CAS 32 opět na místo, aby navázala na předešlé činnosti. Na místě opět provádíme čištění kanalizace a oplach vozovek. Veškeré práce pro zasahující jednotky konči kolem 14. hodiny. Následuje opět strava v místní hasičárně a odjezd na základnu. Zde bylo nutné vozidlo pořádně umýt, dovybavit a kolem 16. hodiny odchází členové domů.

Uplynulý víkend byl velice náročný a to nejen pro naši jednotku, ale i mnoho dalších v rámci okresu Vyškov. Tímto si jménem svým dovoluji srdečně poděkovat všem členům, kteří se na zásazích podíleli, ale také jejich manželkám přítelkyním a dalším lidem, kteří byli při jejich dlouhodobé nepřítomnosti shovívaví a umožnili jim, aby mohli odjet pomáhat jiným.

A. Bastl ml., velitel jednotky SDH obce Drnovice.

13282856 1339183439429457 1043093968 o