Ve středu 18. května 2016 byl v 8:08 hod. vyhlášen poplach jednotkám HZS JmK PS Vyškov, JSDHo Drnovice, Račice a Luleč. Jednalo se o nahlášený požár traktorbagru za obcí Račice, ve směru na Bukovinu. Naše jednotka postupně vyjíždí se 3 vozidly a 12 hasiči na místo požáru. Při příjezdu zde již zasahovala jednotka profeionálních hasičů z Vyškova a místní dobrovolná jednotka. My jsme na pokyn velitele zásahu provedli průzkum okolí a zjistili kam odtéká hasební voda, která mohla býti kontaminována ropnými produkty a dalšími látkami, které se při požáru uvolňují. Na zabránění vtečení do místního rybníka jsme použili sorpční hady a sypký sorbent. Další naši členové prováděli kyvadlové řízení dopravy po objízdné trase, neboť hlavní cesta byla po dobu zásahu uzavřena. Po likvidaci požáru jsme asistovali při zasypávání uniklých ropných látek sorbentem a jeho následném zametení, při přečerpávání provozních kapalin z ohořelehé vraku a po jeho naložení na podvalník jsme pomohli se závěrečným úklidem místa požáru. Krátce před 13. hodinou jsme se vrátili zpět na základnu.