Co se stalo: Odstranění následků přívalového deště

Místo události: Drnovice

Od - do: 20. 7. 2020, 16:34 - 20. 7. 2020, 21:06

Počet členů: 18

Jednotek: 2

Technika: CAS20,CAS32, DA, UA

Krátký, ale velmi intenzivní déšť zasáhl v pondělí 20. července 2020 naši obec a okolí. Dle některých zdrojů napršelo až 44 mm za přibližně 20 minut. Tato bouřka udělala na katastru Drnovic a okolí nemálo starostí. Naše jednotka měla nasazenou veškerou techniku, což představovaly 4 automobily, tyto obsluhovalo 19 hasičů. Nasazeno bylo 6 čerpadel různých typů a oba vysavače na mokré vysávání, kterými disponujeme. Spolu s námi zde zasahovala taktéž jednotka profesionálních hasičů z Vyškova.

Prvotní oznámení vyjela řešit CAS20 k potoku u Trávníků, kde voda nastupovala do dvora a sklepa rodinného domu. Zde bylo nasazeno plovoucí čepadlo a voda odčerpávána do potoka. Zde poté jednotku posílil i DA Iveco. CAS32 vyrazila odčerpávat vodu k DPS. Zde byla hlavní komunikace opět uzavřena a doprava odkláněna po „Staré cestě“. Zde bylo taktéž nasazeno plovoucí čerpadlo. Poté již technika, doplněná i o DA VW Transporter, objížděla celou obec a postupně prováděla odčerpávání a vysávání vody v nemovitostech, odstranění popadaných větví a stromu, oplach komunikace od nánosů bláta a na závěr pak byla voda odčerpávána i z areálu fotbalového stadionu.

Po, přibližně, 4 hodinách náročné práce, bylo to nejhorší za námi. Většina jednotky se přesunula do zbrojnice, kde započal úklid a umytí použitých prostředků, doplnění vozidel suchými hadicemi a pohonnými hmotami. Po ukončení čerpání na stadionu se vrátilo i poslední vozidlo a my se před 22. hodinou vrátili zpět domů.

Tímto bych zde chtěl poděkovat všem našim členům, kteří pomáhali s odstraněním následků. Za odvedenou práci a nasazení, které pomohlo eliminovat další škody na majetku. Poděkování patří také mnoha našim spoluobčanům, kteří nám v těchto chvílích nabízeli nápoje a stravu a obci Drnovice za spolupráci při řešení situace.

Fotogalerie.

0C49CD90 09D1 4778 8819 6F0D2F60B22A