Co se stalo: Požár dílny

Počet členů: 18

Jednotek: 8

Technika: CAS20, CAS32, DA

K nahlášenému požáru dílny v obci Křižanovice u Vyškova jsme byli povoláni společně s jednotkou HZS JmK HS Vyškov a JSDH obcí Ivanovice na Hané a Vyškov.

K zásahu jsme vyjeli s oběma cisternami a 10 hasiči. Dalších 8 členů s dopravním automobilem bylo operačním střediskem ponecháno na základně v záloze. Po několika minutách bylo však vyžádáno i tohle vozidlo z důvodu zajištění dalších hasičů a výbavy na místo. Spolu s naším DA byly povolány ještě jednotky hasičů z Morkovic – Slížan (HZS a JSDH) a JSDH Brodek u Prostějova. Posléze na místo vyrazil ještě protiplynový automobil z Brna.

Po příjezdu na místo události provádíme na pokyn velitele zásahu posílení příslušníků HS Vyškov na dvou útočných proudech, následně pak utváříme 1 proud „D“ na dohašování ohnisek v přízemí budovy, 1 proud s hasícím hřebem na střechu objektu k zamezení šíření požáru do obytné části a jeden proud se střední pěnou a zařízením PROpak na hašení hořícího sena na půdě. Veškeré tyto práce probíhaly v dýchací technice a byly tak o to náročnější. CAS20 prováděla doplňování vody do cisterny profesionálních kolegů a CAS 32 doplňovala vodu právě do naší CAS20. Po uhašení plamenného hoření započaly vyklízecí práce zasaženého sena z půdy. I tyto práce probíhaly v dýchací technice a zasahující hasiči se zde průběžně střídali. Seno se vyváželo na zahradu, kde bylo jedním proudem dohašováno. Po setmění bylo místo zásahu osvětleno osvětlovacím balónem a okolí cisteren pak osvětlovacím stožárem z CAS20.

Po likvidaci požáru jsme se vrátili zpět na základnu, doplnili použitou výbavu a rozešli se do svých domovů.

Následující dopoledne pak proběhla očista techniky, osobních ochranných prostředků a vše bylo uvedeno do čistého a plně akceschopného stavu.