Co se stalo: Požár trávy a náletových dřevin

Místo události: Vojenský újezd Březina

Od - do: 22. 10. 2018, 16:28 - 23. 10. 2018, 08:00

Počet členů: 29

Jednotek: 15

Technika: CAS20, CAS32, DA, UA, přívěs OOB

Kouř viditelný až z naší obce, vyhlášení III. stupně požárního poplachu a 15 jednotek požární ochrany. Tak se dá krátce shrnout zásah, který nás potkal 22. října 2018. Společně s mnoha dalšími jsme byli povoláni k požáru dopadové plochy "Hanácká louka" ve vojenském újezdu Březina. K události vyjela CAS20, kterou záhy následuje CAS32. Dopravní automobil s dalšími členy zůstal v pohotovosti na zbrojnici pro případné střídání a nebo řešení případné další události, protože všechny okolní jednotky byly vyjeté. Po příjezdu na místo požáru jsme na pokyn velitele zásahu ustavili techniku na požární pásy a řídili se taktikou typickou pro tento druh zásahu - zákaz vstupu do cílové plochy. Po cca 2 hodinách se zpět vrací CAS20 a velkoobjemová cisterna zůstává na místě až do ranních hodin, kdy spolu s dalšími jednotkami hlídá místo požáru. Krátce po návratu CAS20 je vyžádáno zajištění stravy a ochranných nápojů pro zasahující. Proto vše připravíme a vyjíždíme na místo s technikou na OOB. Po výdeji stravy a přípravě teplých i studených nápojů se tato část jednotky vrací zpět do Drnovic.

V brzkých ranních hodinách se vrací i CAS32 a zásah tímto pro naši jednotku končí.