Co se stalo: Požár lesa

Počet členů: 20

Jednotek: 4

Technika: CAS20, CAS32, DA

K požáru lesa vyjíždíme v brzké nedělní ráno. Hlášena je rozloha cca 30 x 30 metrů mezi Drnovicemi a Ježkovicemi. My k zásahu vyjíždíme s oběmi CAS a dopravním automobilem. Dále jsou povoláni ještě profesionální hasiči z Vyškova a dobrovolní z Vyškova a Lulče. Po několik desítek minut trvajícím hledání v lokalitě od Studánky až téměř k Ježkovicím a Opatovicím se nám, i díky velké pomoci rogalisty, který nad požárem kroužil a dával nám tam signál k poloze požáru, podařilo dorazit na místo. Místo bylo hluboko v lese a i relativně vzdálené od zpevněných cest. Jako první zasahovala naše CAS32 pomocí zádové stříkačky, jednoduchých hasebních prostředků a současně bylo tvořeno i dopravní vedení hadicemi „C“ a 2 útočné proudy „D“- To na místo dorazila již i naše CAS20 a profesionální jednotka z Vyškova. Požár na rozloze přibližně 20 x 5 metrů byl těmito 2 proudy, za pomoci smáčedla, zlikvidován a místo důkladně prohrabáno a prolito. Po likvidaci jsme se vrátili zpět na základnu.

Foto.

PVY 101T 2018 08 19 d90b4b51