Co se stalo: Odstranění stromů

Počet členů: 16

Jednotek: 2

Technika: CASK25, DA

Silný nárazový vítr, který zasáhl Jihomoravský kraj v nocích z 9. na 10. a 10. na 11. srpna 2017 zaměstnal i naši jednotku. Konkrétně první udávanou noc. K zásahu jsme byli povoláni krátce po 4. hodině ranní a to na spadlý strom u Rostěnické křižovatky. K události jsme vyjeli s CASK25 a dopravním automobilem, v síle 15-ti hasičů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že již v úseku od Lulče je spadeno do vozovky několik stromů. Spolupracujeme zde s dobrovolnou jednotkou z Lulče a stromy postupně odklízíme. Následně se CASK25 s jednotkou z Lulče přesouvá na silnici Vyškov – Brno, konkrétně do lokality nad Tučapským kopcem. Zde jsme odstraňovali 2 letilé lípy. Místo zásahu jsme vždy osvětlovali stožárem na CASK25, řídili provoz na místě a po odstranění stromu provedli zametení vozovky od větví. DA do místa dorazil přes Nemojany, kde odstranil za obcí další spadlý strom. Po zprůjezdnění komunikace se CAS vrátila do Drnovic, kde jsme likvidovali spadlý strom pod základní školou. Tento při pádu strhl elektrickou přípojku do sousedícího objektu. Osádka DA provedla odklizení 1 stromu a několika větví u hotelu ALLVET a následně přejela na katastr Ježkovic, kde s serpentýnách na Račice odstranila další 2 spadlé stromy. Poté nás čekal návrat do zbrojnice, úklid použitého materiálu a příprava techniky na další zásahy.

Ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Zlomený smrk v areálu mateřské školy nás zapojil do akce v dopoledních hodinách. Na místo jsme vyjeli s dopravním automobilem a průzkumem zjistili, že část stromu leží na zemi a zbytek ještě, byť poškozený, stojí. Na odstranění byla opět nasazena motorová pila a stojící zbytek stromu byl postupně odřezán pomocí lezecké techniky. Po odstranění následoval opět úklid a návrat domů.

Foto.

IMG 5621 800x600