V neděli 4.6.2023 proběhla soutěž v běhu na 60 m s překážkami na hasičském stadionu ve Výrovicích. Mezi místními závodníky se zde rozhodovalo o postupu na krajské kolo. My jsme si přijeli zasoutěžit v rámci tréninku na krajskou soutěž. Drnovice jelo reprezentovat 7 dětí, celkem se soutěže zúčastnilo přes 100 dětí. Soutěžilo se na 2 tartanových drahách.

Začátek patřil kategorii přípravka, která byla tentokrát smíšená a závodilo v ní celkem 7 dětí, všechny ročník 2017. Proti 6 chlapcům se postavila jako jediná dívka naše Gábi Umshausová a všem klukům ukázala záda! Zvítězila ve svém zatím nejlepším čase 25,87 s.

Jako další se na start postavili mladší chlapci. Mezi 26 soutěžícími se všichni 3 naši kluci probojovali na přední příčky. Nejlepšího výsledku dosáhl Pepa Umshaus, který s časem 15,43 s obsadil 3. místo. Na krásném 4. místě s osobním rekordem 15,48 s se umístil Maty Vymazal. Pěkná 7. příčka patřila Marťovi Křetinskému za čas 17,34 s.

V kategorii mladších dívek, kde mezi sebou soupeřilo 28 závodnic, jsme měli také trojnásobné zastoupení. Nejlépe zaběhla Lucka Vymazalová, která se s časem 20,95 s umístila na 9. místě. Anička Křetinská skončila na 13. místě s časem 22,96 s. a na 15. místě v čase 23,38 s dokončila Mari Umshausová.

Ve starší kategorii jsme neměli zastoupení. Soutěž se nám velice líbila, místní hasičské sportoviště bylo nádherné a rádi se za rok vrátíme.