V sobotu 24.6.2023 proběhla poslední soutěž sezony 2022/23 Vyškovkého Soptíka v Křižanovicích u Bučovic. Soutěžilo se v PÚ a štafetě 4x60 m na travnatém fotbalovém hřišti. Drnovice přijelo reprezentovat 1 družstvo přípravky, 3 družstva mladších a 1 družstvo starších.

Přípravka jako první nastoupila na útok. Dětem se jejich pokus velmi povedl, zaběhly si svůj nejlepší čas 33,13 s a umístily se na krásném 6. místě z celkem 11 družstev. Na štafetu jsme sestavili dvě čtveřice, z nichž se potom počítal lepší čas. Všechny děti se moc snažily a šly do závodu naplno. Zde se nám podařilo získat 8. místo z celkem 13 družstev. Pro příští sezonu tak máme velmi pěknou motivaci.

Mladší žáci soutěžili na PÚ souběžně s přípravkou na druhé základně. Naše první družstvo zaváhalo na spoji „B“, ale i tak děti dokončily v čase 26,34 s a získaly 13. místo z 24 družstev. Na štafetě dokončily v čase 63,85 s a obsadily 7. místo. Druhému družstvu se dařilo lépe, časomíru na PÚ zastavilo v čase 19,07 s a získalo tak skvělou 2. příčku. Ve štafetě skončilo na 4. místě s časem 60,63 s. Poslední družstvo mělo v PÚ smůlu na rozdělovači a obsadilo 22. místo za čas 38,53 s. Na štafetě děti zaběhly čas 65,25 s a obsadily 8. místo.

Starší žáci předvedli pěkný požární útok a v nabité konkurenci obsadili 11. místo z 19 družstev s časem 20,44 s. Na štafetě pak vybojovali 12. místo s časem 62,41 s.

Na závěr celé soutěže bylo vyhlášeno celkové pořadí sezony 2022/23 Vyškovského Soptíka. My jsme se družstvy nezúčastnili všech soutěží. V kategorii přípravka obsadilo družstvo Drnovice 10 celkové 13. místo. V kategorii mladších se nejlépe umístilo družstvo Drnovice 5 na 6. místě. V kategorii starších pak Drnovice 1 na 10. místě. Lepších výsledků jsme dosáhli mezi jednotlivci. Za zmínku stojí 1. místo v kategorii přípravka dívky, které získala Lucie Vymazalová, v přípravce mezi chlapci obsadil 2. místo Tomáš Zelinka. Mezi mladšími dívkami se nejlépe z našich umístila na 3. místě Lucie Jandlová. U mladších chlapců nám patřila všechna medailová umístění: 1. místo Matěj Vymazal, 2. místo Josef Umshaus a 3. místo Oliver Jílek. Mezi staršími se nejlépe umístili Natálie Zbořilová na 4. místě a Jiří Beneš na 6. místě.