Co se stalo: Taktické cvičení  Místo události: Pasohlávky Datum: 10.4. 2024, 07:33 - 11. 4. 2024 18:29
Počet členů: 7  Jednotek: 20 Technika: DA + přívěs OOB

Rozsáhlá povodeň po silných přívalových srážkách a ohrožení velkého množství osob. To bylo námětem mezinárodního cvičení složek IZS, které se uskutečnilo dne 11. dubna 2024 v Pasohlávkách, na Novomlýnských nádržích. Cvičení, do kterého se zapojilo 20 jednotek požární ochrany, jednotka záchranného útvaru HZS ČR, síly a prostředky ze Slovenska a Rakouska a také Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. Naše jednotka na místo vyrazila, stejně jako dalších 6 jednotek předurčených na ochranu obyvatelstva, již ve středu 10. dubna a našim úkolem pro první den bylo postavení kompletního týlového zázemí a také distribuce stravy a pitného režimu pro celý organizační tým. Druhý den jsme se zapojili do dynamické ukázky, kdy jsme zajišťovali transport zraněných na triage ZZS JMK a také vaření a výdej stravy pro všechny cvičící a figuranty. Odhadem cca 400 porcí jídla. S tímto nelehkým úkolem si tým OOB jednotek dobře poradil a bez větších problémů se vše podařilo podle požadavků splnit. Po ukončení cvičení jsme společně sbalili veškeré zázemí, předali naše stanoviště organizátorům a vrátili se zpět do Drnovic.