Co se stalo: Taktické cvičení složek IZS  Místo události: Vojenský újezd Březina Datum: 15. 10. 2022, 6:41 - 17:37
Počet členů: 20  Jednotek: 24 Technika: CAS20, CAS32, DA, přívěs OOB

Požár dopadové plochy Dlouhá seč a následné zřízení požární obrany na úseku cca 600 metrů dlouhém. To bylo námětem taktického cvičení složek IZS, kterého jsme se účastnili i my.

Po srazu všech cvičících na seřadišti Helipad se jednotky postupně rozjely na svá stanoviště, kde prováděly předem naplánovanou činnost. Osádky našich cisteren prováděly střídání zasahujících na útočných proudech a podílely se tak na požární obraně. Posádka dopravního automobilu byla nasazena, spolu s dalšími 4 jednotkami, na zřízení týlového zázemí, přípravu a výdej stravy a plnění dalších úkolů plynoucích z předurčenosti na ochranu obyvatelstva.

Po ukončení cvičení následovalo vyhodnocení, strava a odjezd na základny. Cvičení se účastnilo 24 jednotek PO a to včetně hasičů z Prostějova a Zlína s velkokapacitními čerpadly SOMATI a příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR s cisternovými zodolněnými stříkačkami.