Co se stalo: Technická pomoc

Počet členů: 21

Jednotek: x

Technika: CASK25, DA, UA, 2 vozík

V souvislosti s výstrahou, která předpovídala pro území celé republiky extrémně silný vítr, jsme již v pátek 27. 10. 2017 připravili všechny agregáty a prostředky pro provizorní opravy střešních konstrukcí. V neděli 29. 10. 2017 jsme postupně vyjížděli k 8-mi mimořádným událostem. Vše započalo po obědě, kdy jsme byli povoláni k částečně odlétnuté střešní konstrukci ve Vyškově na ul. Hybešova. Zde již zasahovaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Vyškova. Naše jedno družstvo vypomohlo s provizorní opravou a zatížením konstrukce a zbylá dvě se vrátila zpět na základnu. Zde jsme se ale dlouho neohřáli. Po chvíli jsme byli povoláni na odlétnutou střechu v Letonicích. Zde jsme, ve spolupráci s místní jednotkou a profesionální jednotkou ze Slavkova, provedli odstranění zbylých stavebních konstrukcí, které hrozily pádem a následně provedli provizorní opravu zbylého kousku střechy. S majitelem bylo dohodnuto, že v případě nutnosti se střecha zakryje až po snížení intenzity větru. Na místě zůstávají dopravní automobily s výbavou. CASK25 byla cestou na základnu odvolána k odstranění stromu za Drnovicemi, směr na Pístovice. Následně jsme odstranili několik dalších stromů a větví. Cestou na základnu přejíždíme do Račic, kde je hlášený pád stromu na střechu rodinného domu. Zde si se situací již poradila místní jednotka a my se tak vracíme zpět do Drnovic. Cestou přes Vyškov, kam jsme jeli dotankovat vozidla naftou, nám byla oznámena poslední událost – poškozená střecha ve Vyškově, ul. Sochorova. Na místě jsme zjistili několik odlétnutých tašek vlivem silného větru. Ve spolupráci s místní dobrovolnou jednotkou byla provedena oprava střechy. Následně jsme dotankovali vozidla a vrátili se zpět na základnu, silný vítr ustal a my se tak vrátili zpět do svých domovů.