Co se stalo: Taktické cvičení IZS

Počet členů: 15

Jednotek: 7

Technika: CASK25, CAS32, DA10, vozík OOB

V úterý 23. května 2017 jsme se, společně s dalšími jednotkami z okolí Vyškova, zúčastnili taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému s názvem Nemocnice Vyškov. Námětem byla mimořádná událost s velkým počtem zraněných osob. Naše jednotka ke cvičení vyjela v sestavě CAS K25 (1+5), DA 10 (1+4) a vozík na ochranu obyvatelstva. CAS 32 byla ponechána v pohotovosti pro zajištění hasebního obvodu požární stanice Vyškov v počtu 1+3 na místě cvičení. Po příjezdu na místo prováděli naši členové transport zraněných osob na obvaziště, které zřídila zdravotnická záchranná služba. Dále pak prováděli plošné vyhledávání osob a ve spolupráci s MP Vyškov transport jedné osoby, která v šoku utekla mimo místo události. Následoval transport zraněných osob z obvaziště do vozidel zdravotnické záchranné služby. Část naší jednotky, společně s hasiči ze Švábenic vytvořila týlové zázemí pro zasahující. Po ukončení zásahu byla všem zasahujícím v týlovém prostoru vydána strava, proběhl závěrečný nástup a poté se všechny jednotky vrátily na své základny.

Tisková zpráva HZS JmK

cvičení izs nemocnice vyškov 2017 drys 1 61