Co se stalo: Požár

Počet členů: 9

Jednotek: 3

Technika: CAS K25, CAS 32

Ve čtvrtek, 16. března 2017 krátce po poledni, vyjela naše jednotka k požáru trávy do Vyškova na ulici Cukrovarská. Na místo vyrazila CAS K25 (Karosa) v početním stavu 1+3, kterou o 3 minuty později následovala CAS 32 (Tatra) ve složení 1+2. Dopravní automobil a dva členové zůstali v záloze na základně. Při příjezdu na místo bylo zřejmé, že oheň zasáhl větší travnatou plochu, přibližně 200x200 metrů a v důsledku silnějšího větru hrozilo, že se požár rozšíří do blízkosti obydlených objektů. Obě naše osádky se zapojily do hasebních prací a to použitím vysokotlakých proudů z obou CAS. V průběhu půl hodiny od zahájení události velitel zásahu oznamil lokalizaci a likvidaci požáru. Naše jednotka se začala připravovat k odjezdu a mezitím ještě naše CAS 32 doplnila vodu do prvního vozu PS Vyškov. Po návratu na základnu jsme vozidla umyli z důvodu bahnitého terénu a připravili zpátky do pohotovosti. Na místě zasahovali jednotky: PS Vyškov, JSDHo Drnovice a JSDHo Vyškov.

Video ze zásahu