Co se stalo: Technická pomoc

Počet členů: 19

Jednotek: 3

Technika: CAS K25, CAS 32, DA, UA + vozík OOB

V sobotu, 4. března 2017 jsme byli povoláni Krajským operačním a informačním střediskem HZS Jihomoravského kraje k odstranění následků silného větru do Vyškova na ulici Kpt. Otakara Jaroše. K zásahu postupně vyjelo 19 našich hasičů se všemi vozidly a přívěsem na ochranu obyvatelstva. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahovaly jednotky hasičů z Vyškova, bylo zjištěno, že se jedná o odfouknutou plechovou krytinu na jednom z objektů. Na pokyn velitele zásahu se naši členové zapojili do rozebírání poškozené střechy. Pomocí mečové pily a páčidel byly poškozené plechy postupně odstraňovány. Dále jsme provedli osvětlení místa zásahu osvětlovacím balonem a stožárem na CAS 32. Po odstranění všech poškozených plechů jsme provedli zakrytí celé části poškozené střechy pomocí krycích plachet. Zde jsme využili zkušenosti nabyté na výcvicích k ochraně obyvatelstva. Po kompletním zakrytí střechy a ukotvení plachet jsme se vrátili zpět na základnu.

Video.

PVY 560T 2017 03 05 f61dd5a1