V sobotu 7. a neděli 8. března 2020 jsme vypomáhali v rámci činností na několika „frontách“ současně.

Vše jsme započali v sobotu v 8:00 hod. ráno ve zbrojnici, kde jsme prováděli pravidelnou údržbu techniky a vybavení. Odtud jsme se plynule přemístili do mateřské školy, kde jsme na žádost paní ředitelky pomáhali s likvidací prolézaček na zahradě. S využitím motorové pily, rozbrušovačky a dalšího nářadí jsme se připojili k několika rodičům a postupně celou zahradu připravili dle představ vedení mateřské školy. Ikdyž počasí nebylo ideální, tak práce šla skvěle od ruky. Na závěr jsme se pak občerstvili a přesunuli do zbrojnice, kde se veškerý materiál umyl a připravil na další akce. V totožnou dobu ještě probíhaly i kondiční jízdy strojníků se zásahovou technikou. Celkově se nás sešlo 24.

V neděli jsme pokračovali v pracovním duchu. Od 8. hodiny ranní jsme v naší obci káceli několik stromů, které si žádali buďto majitelé, anebo vedení obce, odstranit. Bylo to často z důvodů stáří a špatného stavu stromu nebo kvůli riziku obavy pádu stromu na obydlí při silnějším poryvu větru. Patnáct našich členů se rozdělilo na dvě skupiny, kdy jedna pracovala s využitím lezecké techniky, motorových pil a navijáku na CAS20. Druhá skupina používala motorové pily a kooperovala s automobilovým žebříkem, který nám přijel na výpomoc ze stanice Vyškov. Kolem 13. hodiny jsme byli hotovi a další téměř dvě hodiny jsme pak uklízeli, čistili a připravovali použitý materiál do akceschopného stavu.

Za tento víkend se odvedl kus dobré práce, za což děkuji všem zúčastněným a také kolegům ze hasičské stanice ve Vyškově za pomoc s automobilovým žebříkem.

Fotogalerie - sobota

Fotogalerie - neděle