Je to již tradicí, že naši zbrojnici navštěvují děti z místní mateřské školy. Nejinak tomu bylo i letos.

V ponděí 29. května 2017 jsme v areálu zbrojnice přivítali téměř stovku dětí a paní učitelky. Všem byla předvedena naše požární technika a navíc přijeli kolegové, profesionální hasiči z požární stanice Vyškov, kteří dětem předvedli hydraulické nůžky, které využívají při dopravních nehodách.

Po seznámení s technikou a provedení objektem hasičky si děti vyzkoušely zastříkat z proudnice a správě přidělit oblečení a telefonní čísla na hasiče, policii a lékaře. Následovala ukázka naší přípravky, konkrétně předvedení štafety požárních dvojic a požárního útoku.

Zvídavým dětem jsme rovněž předvedli ukázku hašení hořícího oleje a na závěr byla vyhodnocena soutěž Požární ochrana očima dětí. Poté se již předaly pouze sladké odměny a děti se vrátily zpět do mateřské školy.

IMG 5183 800x600