Rok se s rokem sešel a my jsme se o víkendu, ve dnech 21. a 22. dubna 2017, potkali opět s dalšími 17-ti jednotkami předurčenými na ochranu obyvatelstva. V letošním roce nás čekala změna. Nejeli jsme do Tišnova, protože se celý výcvik odehrával ve Vojenském újezdu Březina. Po zahájení výcviku jsme dostali, spolu s jednotkami z Švábenic, Okrouhlé a Jabloňan, na starost kompletní zajišťování týlu po celou dobu výcviku. Vše pro nás tak odstartovalo o několik minut dříve. Všechny týlové jednotky musely zajistit označení tras na jednotlivá pracoviště v neznámém prostředí. Po splnění úkolu jsme se přesunuli na srubový tábor a započali s výstavbou zázemí. Během několika minut tak vyrostly 2 kuchyně a místo pro odpočinek pro 80 zasahujících. V průběhu výcviku jsme dále zajišťovali, spolu dalšími týlovými jednotkami, plnění rozličných úkolů (dovoz materiálu, zajištění služeb, atd.). Po ukončení páteční části byla všem vydána strava, která byla v týlu připravena a následovala večerní, teoretická část. Výcvik pokračoval i v sobotu. Na 7:15 bylo nutné připravit a vydat snídaně a následoval přesun na helipad, kde proběhla dovednostní soutěž hasičů a seznámení s vojenskou hasičkou jednotkou, její technikou a problematikou zásahu ve vojenském prostoru. V průběhu ranního zaměstnání také probíhal úklid použitého písku, kterým se plnily protipovodňové pytle, a statická prohlídka vrtulníku Mi 171, který zde přistál pro výcvik leteckých záchranářů. Poté jsme se přesunuli zpět na srubový tábor, kde jsme připravili a vydali všem jednotkám oběd. Poté následovalo vyhodnocení celého zaměstnání, jeho ukončení a odjezd. Zpět do Drnovic jsme se vrátili po 15.-té hodině a následoval úklid použitých prostředků ve zbrojnici. Tento výcvik pro nás byl opět zajímavý a přínosný. Věřím, že i v příštím roce nás čeká opět něco nového.