V úterý a ve středu (6. - 7. 12. 2016) se pět členů z naší jednotky zúčastnilo kurzu pro nositele dýchací techniky.

Hned brzy ráno v úterý naši členové odjeli z požární zbrojnice do výcvikového střediska v Tišnově, kde je čekalo zaškolení v rámci používání dýchacího přístroje při zásahu.

První den jsme si veškerou práci probrali teoreticky, kdy jsme pobývali na učebně a připravovali se na středeční praktickou část. Úterní výuka byla zakončena po 14. hodině a naši členové se vrátili zpět do Drnovic.

Druhý den byl už náročnější, hned po příjezdu jsme se plně vystrojili a zahájilo se testování našich znalostí a fyzické výdrže. Jako první jsme měli za úkol provést uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje a následně vlézt ve dvou do polygonu, kde cílem bylo orientovat se ve snížené viditelnosti podle hadice a následně zpáteční cestou nést 80 kg figurínu. Tuto zkoušku všichni naši členové splnili a po polední pauze jsme se uklidili zpět na učebnu a přišli na řadu testy, jež byli docela velkým postrachem, jelikož nikdo nevěděl, co nás v tech 30 otázkách čeká. Ačkoli se ukázalo, že nakonec to nebylo tak těžké a testy splnili všichni naši členové a někteří i na plný počet. :)

Kurz jsme vyhodnotili jako dobrou zkušenost a přiště snad zase.

jednotkasdhdrnovicerajče.net