Rok 2018 z pohledu jednotky SDH obce Drnovice:

V průběhu roku 2018 jednotka řešila celkově 29 mimořádných událostí. Z toho bylo:
- 19x požár
- 3x technická pomoc
- 4x planý poplach
- 2x dopravní nehoda
- 1x taktické cvičení
Při těchto zásazích jsme strávili 90 hodin a 36 minut.
Průměrná účast na zásahu byla téměř 16 členů jednotky.
Dále jsme poskytovali ve 34 případech činnosti, které byly prováděny ve prospěch naší obce a občanů (požární asistence, prořezávky stromů, likvidace hmyzu,...). Při těchto činnostech jsme strávili dalších 123,5 hodiny.
Technika byla využita:
- CAS20 Tatra - 31x
- CAS32 Tatra - 23x
- DA Iveco - 43x
- UA Volkswagen - 9x
Dále byla prováděna pravidelná odborná příprava, brigády na výbavě, technice a budově.
Proto bych rád poděkoval všem členům, kteří se po celý rok aktivně podíleli na plnění výše uvedených akcí, Bez jejich nadšení a obětavosti by to zajisté nešlo. Poděkovat chci také všem jejich rodinným příslušníkům za toleranci a často i podporu naší činnosti. Závěrem patří poděkování také našemu zřizovateli - Obci Drnovice, se kterou je spolupráce perfektní a příkladná.
Vyzdvihnout chci také spolupráci se všemi členy SDH Drnovice, kteří byť nejsou členy jednotky, tak nám také pomáhají, když je třeba. Jsem rád, že zde výborně funguje vzájemná symbióza a spolupráce ku prospěchu obou stran.
Děkuji všem a pevně věřím, že i v novém roce 2019 budeme pracovat s takovou chutí a nadšením jako v roce 2018.

T. Bastl